HAKKIMIZDA

ÖZMAKSAN 1976 yılında ISITMA ve BUHAR sektöründe hizmet vermek üzere, Gaziantep'e kurulmuş olup, ÖZMAKSAN 40 Yıldır, basınçlı kaplar üretim sektöründe hizmet vermektedir.

Güneydoğu Anadolu bölgesinin en geniş üretim kapasitesine sahip olan firmamızda, 14.000m² üretim tesisimizde, geniş üretim yelpazesi içinde; Yüksek Basınçlı Buhar Kazanları, Atık Isı Kazanları, Kızgın yağ kazanları, Buhar Jeneratörleri, Çelik Kalorifer Kazanları, Yoğuşmalı Merkezi ısı kazanları, Isı Eşanjörleri, Yakıt Depolama Tankları, Seperatörler, Eşanjörler, Reküperatörler , Ekonomizerler, Akümülasyon Tankları gibi Enerji Geri Kazanım Ekipmanları  ile endüstriyel ve domestik kullanım alanları için basınçlı kaplar üretmektedir.

TSE onaylı ÖZMAKSAN Endustriyel kazanları sanayinin tüm alanlarında hizmet vermektedir; Tekstil, Kimya, Petrokimya, İlaç, Gıda, başta olmak üzere prosesinde basınçlı buhara ihtiyaç duyan tüm sektörlerdeki üretim ve işleme tesislerinde; İplik İşleme, İplik Boyama, Dokuma, Halı, Tutkal, Ayakkabı İmalatı, Asfalt Şantiyeleri, Mobilya ve Ağaç İşleme tesislerinde. Kağıt, Metal, Cam Tesislerinde, Yağ, Süt, Bulgur, Çikolata, Salça, Makarna, Çeşitli Gıda Kurutma Ve Dezenfeksiyon proseslerinde, Endüstriyel çamaşırhanelerde, Hastane Sterlizasyon Ünitelerinde, Ambalaj Sanayinde, Kümes Hayvancılığı ve Besicilik, Seracılık …

ÖZMAKSAN Domestik Isıtma kazanları ise ısınma gereksinimi duyan her türlü kamu kurum ve kuruluş binalarında, askeri tesislerde, özel sektör bina ve yaşam alanlarında, otellerde, alışveriş merkezlerinde…

Kısacası ısınma ve basınçlı buhar ihtiyacının duyulduğu her alanda güvenle hizmet veriyoruz.

ÖZMAKSAN Ortadoğu başta olmak üzere tüm komşu ülkelere doğrudan ve dolaylı ihracat yapmaktadır. Yıllık üretim kapasitemiz 3000 ton olup üretimimizin %40 ını yurtdışı pazarlarına ihraç etmekteyiz. Başta Irak, Mısır, Libya, Lübnan, Ürdün, UAE, Tunus, Cezayir, Fas, Moldova, Güney Afrika, Fildişi Sahilleri, Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Kazakistan, Özbekistan, KKTC, Yunanistan, Ukrayna, Venezuela, İtalya, ABD  olmak üzere tüm Ortadoğu ve komşu ülkeler ile çalışmaktayız.

Yurtiçinde; tüm Türkiye ile Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu başta olmak üzere, Van’dan Edirne’ye kadar üretim tesislerinde ürünlerimiz talep görmekte ve kullanılmaktadır.

ÖZMAKSAN Basınçlı Ekipmanlarına ait tüm proje ve hesaplar, dünyada kabul gören standartlara uygun olarak Yüksek Makine Mühendislerinden oluşan ekibimiz tarafından yapılmakta, üretimde uygulanan tüm prosesler kalite ekibimiz tarafından denetlenmektedir. Hammadde girişinden, markalama takibine, kesim, büküm, kaynak montajı, izolasyon ve boya safhaları olmak üzere tüm aşamalar titizlikle ve tüm standartlara uygun şekilde kontrol edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

ÖZMAKSAN Enerji Piyasası Denetleme (EPDK) kurulunca, endüstriyel tesislerde doğalgaz dönüşümü, yapımı ve hizmeti konusunda sertifikalandırılmıştır. Bununla birlikte, Endüstriyel Sistemlerin Montaj Ve Devreye Alınması konusunda da hizmet vermektedir.

Szutest Çek Cumhuriyeti laboratuvarlarında yapılan verim ve güvelik testleri sonucu Özmaksan ürünleri 2007 yılından beri CE işareti ile piyasaya sunulmaktadır.

Tüm kaynakçılar LOYD tarafından sertifikalandırılmıştır. Kaynak methodlarımız (wps-pqr) Loyd tarafından onaylanmıştır. 2003 yılından beri TUV-SUD ile yapılan çalışmalar sonucu ISO 9001 kalite yönetim sisteminin gereklilikleri firmamızda ciddiyetle uygulanmaktadır.

Yüksek basınçlı kazanlarımızın Basınç ve Güvenlik Testleri TUV-SUD yetkilileri gözetiminde yapılmakta, yakıt tüketiminin minimuma indirilmesi için gerekli tüm koşullara uyularak verim oranları çeşitli kurumlarca belgelendirilmektedir. AD Merkblatt 2000 ve ASME standartlarına uygun ekipman üretimi ile ihtiyaç sahiplerine hizmet vermekteyiz

ÖZMAKSAN Konusundaki tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek araştırma, geliştirme ve yenilik faaliyetlerine önem veren firmamız; Bio atıkların enerjiye dönüştürülmesi konusunda geliştirdiği AR-GE projesi ile TUBİTAK tarafından desteklenmiştir. Patentli ve çevre dostu ürünler ile tükenen enerji kaynaklarına alternatif olarak geliştirilen ve çeşitli özelliklerdeki katı atıkların yakılması için kullanılan kazanlar ve kojenerasyon sistemleri de üretmektedir.

Firmamız her geçen gün gelişen teknolojisi ile birlikte artan talepleri karşılamak için üretim tesisinde 2014-2015 itibari ile %15 genişleme ile kapalı üretim alanını genişletmiştir.

Ulusal ve uluslararası tanınırlığı, güvenilirliği yüksek kuruluşumuz sektöründe kendini kanıtlayarak, Türkiye’nin önde gelen en büyük sanayi kuruluşları için üretim yapmaktadır.